Jak mít firmu pod kontrolou i během dovolené

Jak mít firmu pod kontrolou i během dovolené
9. 7. 2018

Letní měsíce jsou období dovolených nejen pro zaměstnance, ale i pro majitele společností.  Aby si každý mohl vytoužené dny volna dosyta užít, je třeba se před odjezdem pořádně připravit, a předejít tak různým nepříjemnostem či nedorozumění. 
Jak si tedy dostatečně odpočinout a netrnout hrůzou, jak to bez vás ve firmě funguje?

Čistý stůl 
Dotáhněte do konce všechny resty, ať vás při odpočinku nestresují rozpracované úkoly. Vyřešte vše důležité, a co nehoří, počká do vašeho příjezdu. Určitě také není vhodné předávat svoje náročné povinnosti nekompetentním osobám.

Ten nejlepší zástup 
Je samozřejmě logické, že jako majitel budete na své „firemní“ dítě často myslet, ale pokud svěříte dočasné vedení prověřenému a důvěryhodnému zástupci, tak můžete v klidu vyrazit na zaslouženou dovolenku. Je potřeba také nastavit do mailu automatickou odpověď v době nepřítomnosti s kontaktem na vašeho zastupujícího kolegu.

Digitální detox 
Pokud nejedete do úplné divočiny, data ve vašem telefonu nebo wi-fi připojení na vás budou útočit ze všech stran. Zkuste tomu odolat – telefon, pracovní i soukromé maily a ostatní online lákadla zkuste alespoň na pár dnů nechat v šuplíku a pořádně se zrelaxujte a vyčistěte hlavu. Pro duševní hygienu je klíčové umět odpojit se od práce, abyste mohli načerpat nové síly.

V případě, že musíte během dovolené pracovat, protože se vaše firma bez vás neobejde a vy ji nemůžete nechat napospas ani na určitý čas, tak si zkuste určit taková pravidla, abyste dokázali skloubit jak práci, tak vaši pohodu.

Plánujte 
Je-li nezbytné, abyste byli na příjmu, stanovte si pevný čas, ideálně 2-3 hodiny každý den, kdy vás mohou vaši zaměstnanci zastihnout na telefonu nebo e-mailu. Výrazně tím eliminujete rušivé hovory v průběhu vašich aktivit.

Každý nápad se počítá 
Jestliže o práci průběžně přemýšlíte, mohou se objevit zajímavé nápady, které by byla škoda ignorovat. Noste s sebou tedy menší blok a tužku nebo si vše zapište do poznámek v telefonu. Třeba vám během plavání v moři nebo na horské túře vyvstanou v mysli skvělé nápady, jak zefektivnit procesy ve vaší společnosti nebo jak nastartovat obchod.

Po návratu 
Dovolená skončila a vás čeká návrat zpět na ředitelské křeslo. Na první den po příjezdu si neplánujte žádné meetingy ani důležité záležitosti. Vyhraňte si dostatek času na vyřešení korespondence a schůzku s vaším zástupcem, aby vás dostatečně informoval o všem, co se událo během vaší nepřítomnosti.

Přejeme vám pohodové léto a zaslouženou dovolenou :)

Další články

Úspěšná Bezones akce - SOVA OPEN DAY

31. 10. 2018

Druhý ročník SOVA OPEN DAY je za námi. Program v režii internetové agentury SOVA NET, business komunity Bezones a vzdělávací agentury SOVA STUDIO přilákal zájemce o inspirativní nápady...

HVĚZDNÁ CHVÍLE PRO OUTSOURCING?

27. 9. 2018

Jak potvrzují poslední měsíce, nedostatek kvalifikovaných pracovníků aktuálně brzdí rozvoj mnoha firem v České republice a stává se palčivým problémem. Firmy obtížně hledají...

Buďte víc offline aneb 7 tipů pro digitální detox

17. 8. 2018

Ruku na srdce, v dnešní době jsme skoro všichni přirostlí k mobilním telefonům či počítačům. S tímto fenoménem bohužel souvisí i naše zdraví. A to nejen fyzické, kdy jsme neustále...